Steve Harris (12. 03. 1957)

Zakladajúci člen Iron Maiden, ktorý vymyslel názov Iron Maiden pri sledovaní filmu Muž so železnou maskou, bol je a asi i bude veľkým fanúšikom futbalu. Prečo by aj nie, veď na štúdiách hral za West Ham United a kariéra profesionálneho futbalistu mu ušla len o vlások. V skupine obsluhuje basovú gitaru a podieľa sa na väčšine textov (The Clansman, Rime Of The Ancient Mariner, Fear Of The Dark... ) Buď ich sám píše, alebo s nimi len pomáha spoluhráčom (Charlote The Harlot – Dave Murray, Running Free – Paul Di´Anno, Can I Play With Madness – Bruce Dickinson/Adrian Smith... ) Iba z tohto krátkeho výberu piesní je jasné, že Steve je u väčšiny zásadných skladieb Iron Maiden a teda skupinu veľmi ovplyvňuje ako po textovej, tak i po hudobnej stránke.

On sám o tom hovorí: „Je zvláštne, ako to funguje. Ľudia si myslia, že hovorím len to, čo je treba opraviť, ale v skutočnosti je to ináč. Áno, často prídem s nejakými novými piesňami, ktoré som napísal sám – pretože toto je môj život. Ale vždy sa pokúšam každého povzbudiť, aby tiež prišiel s niečím novým. Bolo by to veľmi sebecké, keby som po celý ten čas písal všetko len sám. A mať tu ľudí ako v minulosti Paula Di´Anna a Adriana (ten je v skupine i v súčasnosti), to všetko pomohlo dostať skupinu do iného hudobného smerovania a dosiahnuť spolu skutočne výborných výsledkov (krátko po vydaní Virtual XI).

Steve Harris je duchovným vodcom Iron Maiden a ako jeden z mála sa nikdy neotočil metalu chrbtom a hral ho a rozvíjal i keď nebol práve populárny.

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport