09/08/2003 - Janick Gers ako ho pozná Dave Murray

Janicka som videl na pódiu vlastne skôr, ako som sa s ním stretol osobne, a to bolo, keď bol s Gillan vo Wembley. Videl som toho okázalého showmana točiť sa dookola po pódiu, hrať pritom perfektne na gitaru, a pomyslel som si, že to bolo absolútne nádherné. Potom prišiel dole k nám na nejakých pár našich show a stretol som sa s ním v zákulisí v bare, a ihneď sme to pekne roztočili – bol vážne fajn chapík.

V roku 1990, keď odišiel Adrian, Janick práve pracoval na Bruceovom sólovom albume („Tattooed Millionaire“) a samozrejme, bol prvý človek na rade, ktorý ho mohol nahradiť. Ale pamätám sa, že zo začiatku Janick vážne obhajoval Adriana – bol z jeho odchodu dosť rozrušený a myslím, že sa ho snažil prehovoriť, aby sa vrátil, čo hovorí aký správny chlap to je.

Prišiel na skúšku a zrazu bol postavený zoči-voči všetkým, tvárou v tvár, takže to vyzeralo ako postoj v nejakom westerne „Dobrý, zlý a škaredý“, s výnimkou, že obaja sme chceli byť Clint Eastwood! Dali sme „The Trooper“, išli sme na to priamo, nebolo to žiadne „Tak opatrne začneme“. Bolo to ako „Raz, dva, tri, štyri... a bang!“ Rovno do toho, iskry lietali po celej miestnosti“ Bola to zjavne správna cesta, ako to fungovalo. Bol veľmi vzrušený z hrania s nami a dal kapele zaslúžený kopanec do zadku.

Je osobitý, jednoducho správny chlap, veľmi chytrý človek s úžasným zmyslom pre humor. Je veľmi spoločensky založený. Rád chodí von, zvlášť na turné. Ide von dvadsať míľ pešo a snaží sa ísť do každého baru cestou späť!

Vo svojom vnútri je dobrák. Má veľmi dobrý zmysel dostať veci pod kontrolu v čase, keď sa začnú kontrole vymykať. Dokáže zhrnúť všetko do kopy a uistiť sa, že ľudia chápu veci tak ako ich myslí. Je veľmi dobrý vo vyjadrovaní sa takýmto spôsobom, veľmi diplomatický.

Keď hrá, dokáže sa vybičovať až na hranu a vážne si to žiada. Sú dve strany tejto veci. Na jednej strane hrá absolútne pod kontrolou alebo dokáže byť veľmi spontánny, ale potom hrá veľa melodických vecí. Má úžasný cit, dokáže s tým splynúť. Takže je všestranný hráč, ktorý ide z jedného extrému do druhého. Zahrňuje všetky aspekty, od tichých akustických čistých vecí až po nárez. Dokáže zahrať úplne všetko. A je perfektný showman.

Napísal skladbu „Dance Of Death“ a urobil všetko čo tam je, od tichých náladových melodických gitár až po čisté, vážne drsné rify, ale komplexným, prekrásnym a úžasným drsným spôsobom, urobil to vážne podľa našej chuti. Ak táto skladba má byť abecedou, od A po Z, on v nej urobil každé jedno písmeno.

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport