Skupina sa venuje projektu „autentického“ revivalu jednej z najlepších heavy metalových kapiel súčasnosti. Dôvodov by sa našlo viac: zmena štýlu po viac než 10. rokoch hrania a 500 odohraných akcií materskej kapely FeRAT, odchod bassgitaristu, absencia tvorivej osobnosti, ktorá by kapelu zásobovala vlastnými kvalitnými piesňami... atď.

Na začiatku zrodu IMR HK bol inzerát na bassgitaristu s prstovou technikou a výkonným aparátom do revivalovej skupiny... Než by tušil, kto je Steve Harris a čo jeho osobnosť znamená pre Iron Maiden, jeden z odvážlivcov (podmienky spĺňajúci len čiastočne) sa prihlásil... Pôvodná predstava, že sa cez zimu za pol roka naskúša repertoár a na jar sa vyrazí s novým programom, sa veľmi skoro ukázala ako ľahko optimistická.

Pikantná je skutočnosť, že jedna z predchádzajúcich kapiel „nového bassgitaristu“ hrajúceho okrem iného aj repertoár AC/DC, bola kedysi pre dvoch z jeho mladších súčasných spoluhráčov impulzom k aktívnemu hraniu. Po 20. rokoch ticha (nepočítame niekoľko folkových a countryových záskokov) sa kruh uzatvára a odpadlík bol vrátený späť do lona rockovej hudby...

Zaujímavosťou kapely sú výhradne civilné technické profesie všetkých hráčov. Na amatérsky súbor sa IMR HK vyznačuje profesionálnym prístupom a maximalistickými požiadavkami na prevedenie. Prekvapí, že i po rokoch hrania hlasitého rocku a metalu väčšina členov súboru stále výborne počuje (a nie len chyby ostatných spoluhráčov).

Repertoár kapely tvoria hity zo „zlatého obdobia“ Iron Maiden doplnené novšími hitmy:
Be Quick Or Be Dead, The Trooper, Hallowed Be Thy Name, The Number Of The Beast, Fear Of The Dark, Wasted Years, Aces High, The Prisoner, Run To The Hills atd.

Web: www.ironmaidenrevival.cz
Kontakt pre usporiadateľov akcií: imrevival@volny.cz
Kontakt pre fans: eddie@ironmaidenrevival.cz

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport