V súčasnosti snáď najvýraznejšia slovenská heavy metalová skupina, ktorá sa od počiatku hrdo hlási k NWOBHM. Skupina bola založená v auguste 1994 v tej dobe ešte školopovinnými, nie moc do bežnej spoločnosti zapadajúcimi rockermi Denis Beláčikom a Mark Eštočinom, ktorí sú však prvú kompletnú zostavu schopní dať dohromady až v máji 1995. Za bass gitaru sa vtedy stavia Ján Šintaj a bicích sa zhosťuje Martin Bartánus. V tejto zostave pôsobia len do februára 1996, keď na miesto bas gitaristu prichádza Denisov dlhoročný známy ešte zo školských čias Shisho. Nasleduje niekoľko vystúpení a už v auguste toho roku je skupina v štúdiu, aby zvečnila svoje prvé demo " When Dark Dreams..." , ktoré však vychádza po opätovnom prehratí až o rok neskôr.

Po odchode Martina Bartánusa v auguste 1998 sa jeho postu zmocňuje Mário Zvara /ex-Walkyrie/. Skupina získava prvú dôležitú ponuku od vydavateľstva Metal Age Productions na účasť na kompilácii "The Grimoire of Exalted Deeds", na základe ktorej sa nachádza v marci 1999 opäť v štúdiu, aby tam zvečnila svoj promo materiál, ktorý o niečo neskôr poslúži aj ako prihláška do prestížnej súťaže Rock Made in Gambrinus. Práve v nej obsadzuje Hammerheart ako jedna z vyše 700 prihlásených skupín z celého bývalého Československa konečné 2. miesto a rezervuje si tým pozvánku na festival Noc plná hvězd 1999 v Třinci. Tu zaznamenáva značný ohlas, či už u divákov alebo v médiách. V októbri vychádza už spomínaná kompilácia, o ktorú sa Hammerheart delí s približne 20-kou skupín z celého sveta.

V roku 2000 prichádza veľa nových zaujímavých koncertných ponúk, pričom sa skupina sústreďuje hlavne na Českú republiku, kde si pomaly získava slušnú fanúšikovskú základňu. V júni sa dostáva skupine doteraz snáď najväčšieho zadosťučinenia, keď vystupuje ako support veličine menom Alice Cooper počas jeho turné v Ostrave. O niečo neskôr sa už môžu postaviť na hlavnú scénu festivalu Noc plná hvězd 2000 a po vystúpení s nemeckými Sodom a v zápätí odmietnutom koncerte s Gamma Ray v Zlíne, celé tohoročné ťaženie zakončujú na Hammerock 2000 v domácom prostredí, kde pre zmenu zahrievajú aparatúru legende menom Saxon.

V priebehu nasledujúceho roka skupina naďalej pokračuje v koncertnej činnosti až do začiatku júla, kedy Denis odchádza pracovne do Írska, kde zostáva až do začiatku októbra. Po viacerých nezhodách o budúcom napredovaní skupiny nakoniec koncom roka 2001 definitívne zo skupiny odchádzajú Mark aj Mário. Po veľmi krátkom hľadaní je už však skupina opäť v plnej zostave, keď miesto gitaristu zobral vynikajúci axeman Ian Glorian a za bicie si sadá nemenej šikovný Adrian Ciel. Obaja predtým pôsobiaci v heavyspeed formácii Glorion.

V súčasnosti skupina začína usilovne pracovať na prípravách pre začatie nahrávania materiálu pre ich dlho očakávaný prvý album, ktorý by mal vyjsť koncom tohto roka.

Skupina má vo svojom repertoári nasledujúce piesne od Iron Maiden:
Sanctuary, Prowler, Remember Tomorrow, Iron Maiden, Wrathchild, Losfer Words, The Clairvoyant, Fear Of The dark, Judgement Of Heaven, Lord Of The Flies, Fortunes Of War, The Clansman

Ride Production:
(Hammerheart management)
Jilemnickeho 736/20
031 01 Liptovsky Mikulas 1
SLOVAKIA

E-mail: ride@hammerheart.sk
Mobil: +421 905 165 458 (Denis Beláčik)
Web: www.hammerheart.sk

Promotion/booking (Europe):
E-mail: klaus.stracke@mp-media.com
Mobil: +49 179 267 3776

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport