Prečo má vinylová verzia Live After Death viac skladieb, ako verzia na CD?

Prvá CD verzia Live After Death obsahuje všetko, čo bolo na prvých troch stranách platne. Štvrtú stranu však nie. Skladba Running Free je skrátená z 8:16 na 3:16. Pri presnom počúvaní sa dá zistiť, odkiaľ je skladba skrátená.

Rozdielnosť nahrávok na LP verzii je taká, že prvé 3 strany pochádzajú z vystúpenia v Long Beach Arena v Kalifornii a štvrtá strana je z vystúpenia v Hammersmith Odeon (dnes sa hala volá Hammersmith Apollo) v Londýne.

LP verzia Live After Death má okolo 100 minút a tak sa nezmestí na samotné CD. Iba ak by Live After Death vyšiel ako 2CD. Ja si však myslím, že 4. strana je na LP uvedená aj preto, aby si LP verziu ľudia tiež kupovali.

Extra skladby na LP sú : Wrathchild, Children Of The Damned, 22 Acacia Avenue, Die With Your Boots On a Phantom Of The Opera. (Skladba Phantom Of The Opera je skutočne brilantná.)

Prvé vydanie CD vychádza oficiálne v roku 1985 pod značkou EMI, made in Holland (EMI CDP 7461862). V tom istom roku sa objavuje talianska edícia (EMI 77774617625) a v Amerike pod hlavičkou Capitol (CDP 7461862). Prvé 1CD vydanie rozoznáte aj tým, že CD nikdy nemali obrázkovú potlač povrchu disku a sú si veľmi podobné.

Opätovné vydanie celej albumografie kapely nezabúda ani na LP "Live After Death". CD (EMI 724383587322) obsahuje dvanásť skladieb z pôvodného živáku a bonusové CD s tromi skladbami vydanými na singloch podporujúcich vydanie Live After Death. Castle Records v Amerike vydávajú dvakrát kompletný katalóg v reedícii. Druhé vydania už obsahujú bonusové CD a informačný papierový pásik. Live After Death (Castle 107-2) má dvanásť skladieb na prvom disku a tri bonusové skladby na druhom disku. Potlač diskov sa mierne líši od európskych. Jedná sa vo všetkých prípadoch o limitovanú edíciu.

Zatiaľ posledná reedícia sa objavuje v roku 1998. Všetky albumy sú vydané v plastovej krabičke vyformovanej do tvaru Eddieho hlavy. Dnes sa tieto albumy predávajú bežne jednotlivo, nakoľko sa v prvom prípade jednalo o limitovanú edíciu. Prvé CD obsahuje trinásť skladieb, bonusový disk 5 skladieb doposiaľ vždy chýbajúcich z klasického LP vydania. Táto edícia sa objavuje v Európe (EMI 724349692107) a tiež v Japonsku (TOCP 50696/97).

Videokazeta Live After Death bola tiež nahratá v Long Beach Arena, ale cez inú noc a obsahuje kompletné vystúpenie s introm a príhovormi.

Zobrazovaná strana 19 z 24

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport