Videoklipy Iron Maiden 1980 - 2003.

Women In Uniform (1980)
Bol natočený v Rainbow Theatre, Londýn, Anglicko (júl 1980). Režisérom bol Doug Smith.

Wrathchild (1980)
Bol natočený v Rainbow Theatre, Londýn, Anglicko (december 1980). Režisérom bol David Hiller.

Run To The Hills (1981)
Bol natočený v Brixton Academy (december 1981). Režisérom bol David Mallet.

The Number Of The Beast (1982)
Bol natočený v Newcastle City Hall počas ´Beast On The Road Tour´ (16. marca 1982). Producentom bol David Mallet.

Flight Of Icarus (1983)
Bol natočený v Nassau počas práce na albume Piece Of Mind (Marec 1983). Režisérom bol Jim Yukich.

The Trooper (1983)
Bol natočený v Brixton Academy (máj 1983). Producentom bol David Mallet.

2 Minutes To Midnight (1984)
Bol natočený v Poľsku počas ´World Slavery´ Tour (september 1984). Producentom bol Tony Halton.

Aces High (1984)
Bol natočený v Poľsku počas World Slavery´ Tour (september 1984). Režisérmi boli Jim Yukich a Kenny Fuerman.

Running Free (1985)
Bol natočený v Long Beach Arena (14. marca 1985). Režisérom bol Jim Yukich.

Wasted Years (1986)
Bol natočený na jar (1986) vo Frankfurte, Nemecko, kde pracovala skupina na albume Somewhere In Time. V priebehu práce ho natočili v skúšobných miestnostiach a doplnili ho fotografiami EDDIEho a skupiny z uplynulej éry kapely. Režisérom bol Jim Yukich.

Stranger In A Strange Land (1986)
Prevažná časť tohto klipu bola natočená na UK turné v Sheffield City Hall (15. októbra, 1986). Producentom bol Julian Caidan.

Can I Play With Madness (1988)
Ide o príbehovú videonahrávku s postavou Grahama Chapmana (ex – Monty Python), ktorý tu hral jednu z jeho posledných úloh pred jeho predčasnou smrťou kvôli ochoreniu. Bol natočený v Anglicku. Producentom bol Julian Doyle.

The Evil That Men Do (1988)
Tento promo klip bol natočený v hale Forum v Los Angeles počas turné “Seventh Tour Of A Seventh Tour“ (12. júna 1988). Producentmi boli Toby Philips a Steve Harris.

The Clairvoyant (1988)
Bol natočený v okolí Doningtonu k oslave úspechu skupiny z vystúpenia v Doningtone a pripomínajúcom UK turné. Je to promo klip k tretiemu singlu z albumu 7th Son. (20. augusta 1988) Producentmi boli Julian Caidan/ Steve Harris/ Toby Philips.

Infinite Dreams (1988)
Bol natočený v Birmingham NEC (27. novembra, 1988). Producentom bol Steve Harris.

Holy Smoke (1990)
Tento promo klip prvého singlu z albumu No Prayer For The Dying natočili v okolí Steveovho štúdia Bernyard v Essexe. Steve napísal scenár, bol producentom a režisérom.

Tailgunner (1990)
Tento klip bol natočený na turné “No Prayer On The Road“. Tailgunner bol onedlho uvedený v US verzii “The First Ten Years – The Videos“ pod názvom “From There To Eternity“.

Bring Your Daughter... To The Slaughter (1990)
Tento klip bol tiež natočený v priebehu “No Prayer… Road“. Striedajú sa v ňom zábery zo živého vystúpenia skupiny a tie dopĺňajú ukážky zo starého thrilleru. Skladba bola pôvodne napísaná pre film “Nightmare On Elm Street 5“. Singel okamžite vystúpil na 1. miesto v UK chart.

Be Quick Or Be Dead (1992)
Prvý singel z albumu Fear Of The Dark bol natočený v dokoch východného Londýna. Skladba odsudzuje korupciu a krutosť moderného sveta.

From Here To Eternity (1992)
Bol natočený v Pinewoode. Dovtedy to bolo najlepšie video so špeciálnymi efektmi, aké Maiden natočili.

Wasting Love (1992)
Uvedenie tohto singlu nebolo dovolené v UK. Promo video sa skladá zo záberov natočených v The Pumphouse v juhovýchodnom Londýne.

Fear Of The Dark – live (1993)
Tento klip bol vybraný z prichádzajúceho filmového videa skupiny z Doningtonu (22. augusta 1992).

Hallowed Be Thy Name – live (1993)
Bol tiež vybraný z videonahrávky z Doningtonu a bol uvedený spoločne s touto videokazetou a albumom A Real Dead One.

Man On The Edge (1995)
Ide o prvý singel z albumu The X Factor. Striedajú sa v ňom zábery so skupinou a zábery simulujúce ľudí, skáčucich z mrakodrapov.

Lord Of The Flies (1995)
Tento promo klip bol natočený na “The X Factour“ a okrem záberov zo živých vystúpení sa v ňom striedajú ešte tie, ktoré kapela natočila v časoch voľna.

Virus (1996)
Tento promo klip bol uvedený pred kompilačným albumom Best Of The Beast, ktorým skupina oslávila 20 rokov existencie a 45 miliónov predaných albumov. Prvá verzia klipu obsahovala len zábery, ktoré skupina natočila, keď hrala túto skladbu a tak ho kritici označili za najslabší klip v histórii skupiny. Druhá verzia už obsahovala tie isté zábery, ktoré ešte dopĺňali ukážky z vystúpenia na festivale Monsters Of Rock 1996 v Brazílii a ešte nejaké “staré kúsky“.

The Angel And The Gambler (1998)
Ide asi o najlepší klip Iron Maiden, ale aj o klip, ktorý sme už dávno nevideli na televíznych obrazovkách. Režisérom bol Simon Hilton a pri točení spolupracovali ešte s firmou Red Star Films. Všetky postavy boli použité z počítačovej hry Ed Hunter.

The Wicker Man (2000)
Prvý singel z albumu Brave New World na ktorom sa opäť objavujú Bruce Dickinson a Adrian Smith. Kapela sa vracia s úspešným singlom a skvelým klipom točeným v Los Angeles v lokalite zvanej Sheldon Pit v The Valley (na tomto mieste sa natáčal film The Flinstones 2). Videoklip je natočený ako remake britského filmu rovnakého mena z roku 1973. Režisér klipu je Dean Karr (Deftones, Marilyn Manson, Cypress Hill).

Out Of The Silent Planet (2000)
Videoklip k tomuto singlu zachytáva množstvo záberov natočených počas turné “Metal 2000“ na podporu albumu Brave New World. Striedajú sa prevažne farebné zábery so zábermi čiernobielymi.

Run To The Hills – live (2002)
Videoklip z posledného živého albumu kapely nazvaného “Rock In Rio“ zachytáva kapelu počas vystúpenia v brazílskom Rio De Janeiro, 19. januára 2001. Nahrávka nebola špeciálne nastrihaná za účelom doprovodného videoklipu a je rovnaká ako ju nájdete s celým koncertom na DVD/VHS “Rock In Rio“.

Wildest Dreams (2003)
Prvý videoklip k albumu Dance Of Death. Režisér klipu je Howard Greenhalgh. Celý videoklip je spracovaný počítačovou grafikou a zachytáva kapelu preháňajúcu sa na motokárach.

Rainmaker (2003)
Réžia Howard Greenhalgh. Klip sa natáčal v londýnskom Camden Roadhouse a zachytáva kapelu hrajúcu vystúpenie v prítomnosti Eddieho a vyvolávačov dažďa.

Väčšina informácii bola opísaná z obalu videokazety The First Ten Years - The Videos, ale chcel by som poďakovať aj R. Laštovičkovi z Českej republiky za jeho verziu.

Zobrazovaná strana 21 z 24

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport