Pravda o piesňach albumu Brave New World

Adrian Smith ukončil niekoľko rokov trvajúce špekulácie o tom, že niekoľko nepoužitých skladieb z obdobia nahrávania albumu 'Virtual XI' (1998) skončilo na albume 'Brave New World' (2000):

Po vydaní albumu 'Virtual XI' Steve prezradil, že existujú štyri skladby, ktoré sa nezmestili na album a budú použité na ďalšom albume. Aké sú to skladby?

Adrian Smith: Áno, máš pravdu. "The Nomad" je jedna z nich. Potom sú to "Dream Of Mirrors", "The Mercenary" a na štvrtú skladbu si nemôžem spomenúť.

Tu je názor Kevina Lomaxa, autora rozhovoru s Adrianom:

Robil som rozhovor v londýnskom sídle Sanctuary Music po krátkej prezentácii albumu "Dance Of Death". Rozhovor bol s Adrianom Smithom. Mal som strach pred položením tejto otázky, pretože som si myslel, že Steve Harris mohol povedať: "neprezrádzaj." Opýtal som sa a on odpovedal, že "The Nomad" (čo som prekvapený), "Dream Of Mirrors" (vôbec som nebol prekvapený!) a "The Mercenary" (najhoršia skladba z Brave New World a samozrejme je z albumu Virtual XI) boli z "Virtual XI".

Nemohol si spomenúť na názov štvrtej skladby. Opýtal som sa, či by to nemohla byť skladba "Blood Brothers", pretože má podobné melódie ako skladba "Educated Fool".

Odpovedal, že to nebola ona. Chvíľu rozmýšľal, ale nemohol si spomenúť na tú štvrtú. (Možno nechcel odpovedať.)

S Blazeom som sa krátko rozprával v Istanbule, presne pred jeho vystúpením na festivale Rock The Nations Istanbul. (Na ktorom si zaspieval duet s Paulom Di´Annom.) Povedal mi, že napísal niekoľko málo textov zo skladby "Dream Of Mirrors", ale Steve mu nedal kredit na albume Brave New World. Keď to zbadal, cítil malé sklamanie.

Zdroj: Blue Jean Mag (Turecký magazín)

Zobrazovaná strana 8 z 24

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport