25/01/2010 - Bubeník Iron Maiden mixuje metal a jedlo

Cestovať po svete v úlohe bubeníka Iron Maiden mu nestačilo. Nicko McBrain si pridal na plecia reštauráciu. So svojím susedom Rickom “Moby“ Baumom je spolumajiteľom novo otvoreného zariadenia “Rock N Roll Ribs“. Tento nápad vznikol pred niekoľkými rokmi počas záhradnej grilovačky, keď Baum zaujal všetkých (a predovšetkým McBraina) svojimi receptami. Zakrátko tento Brit pridal niekoľko svojich inovatívnych nápadov a zrodili sa Rock N Rollové Rebierka.

Takže toto celé vzniklo zo záhradných grilovačiek?
Rick Bau a ja sme si takéto akcie robili pravideľne. Rick vždy urobil tie najlepšie rebierka a ja som sa pokúšal uhádnuť jeho recept, pretože mi to dlhé roky nechcel prezradiť. Nakoniec mi to však prezradil, spolu sme ich pripravili, pričom ja som pridal niekoľko anglických ingrediencií a  dali sme ich ochutnať naším priateľom. Tí boli nadšení a povedali nám, že by sme si mali otvoriť spoločnú reštauráciu. Pozreli sme sa navzájom na seba a povedali si, že rock n rollové rebierka nie je zlý nápad!

Ako sa to z tohto bodu vyvíjalo?
Všetko sme postupne dávali dokopy v rozmedzí niekoľkých rokov. Rick sa vybral nakupovať v našej oblasti a my sme našli tento nádherný podnik. Je dosť malý a perfektne nám vyhovuje, nakoľko sme to nechceli robiť vo veľkom. Chceli sme len osloviť čo najviac ľudí, ktorí by si mohli pochutiť na našom jedle.

Porovnaj hranie s Iron Maiden a vlastniť reštauráciu.
Je to náročné. Dvojhodinové vystupovanie s Iron Maiden je niečo ako rozcvička. Ale tu sa vraciam domov na konci dňa po približne 12 hodinovej zmene a som úplne vyšťavený.

Užívaš si túto skúsenosť?
Veľmi si to užívam, nakoľko sa stretávam s množstvom ľudí a nie sú to len fanúšikovia Iron Maiden. Sú to miestny ľudia, ale mali sme aj chlapíka, ktorý sem letel až z Melbourne. To je naozaj dlhá trasa. Reštauračné prostredie je veľmi dôležité. Nebudete tu počuť Barryho Manillowa, nebudete tu počuť Roda Stewarte, Kiss alebo Guns N Roses. Je mi to ľúto chlapci a dievčatá. Všetko čo tu budete počuť je klasický, nádherný metal.

Čo nás u Iron Maiden čaká najbližšie?
Plánujeme nový album. Začíname ho nahrávať na budúci mesiac.

Zdroj: www.miamiherald.com

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport