14/09/2005 - Di'Anno rozpráva pre RockSomething.com

Momentálne koncertuješ po Európe a potom odchádzaš do Ruska, ako to ide? A ako to chodí v Anglicku, tešíš sa tam stále podpore?
Darí sa mi skvele, vlastne všade okrem Ameriky a Anglicka, ale viac menej v Anglicku už moc nehrávam, nakoľko sú tam zárobky slabé a výdaje veľké. Avšak nedávno ma manažér upozornil, že začiatkom budúceho roku mám hrať v Londýne, tak sa ma môžeš opýtať potom.

Počul som, že žiješ/nedávno si žil v Brazílii - ako to je v skutočnosti?
Žil som tam krátko, nakoľko to je pre mňa extrémne veľký trh a bolo to ľahké tam chvíľu žiť, na rozdiel od toho, aby som tam vždy cestoval za vystúpeniami alebo nahrávaním. Miloval som žiť v Brazílii, nakoľko je to moje najobľúbenejšie miesto na svete, ale teraz som sa vrátil späť do Wiltshire v Británii.

Povedal si, že v Brazílii máš obrovský úspech! Môžeš mi povedať, ako moc populárny si tam?
Publikum sa odlišuje (Brazília je obrovské miesto a vlastne celá Južná Amerika) a niekedy môže dosiahnuť aj desať tisíc. Publikum v Brazílii je neuveriteľné ak Ťa miluje, ale musíte dávať pozor, ak to tak nie je. A taktiež fanynky sú tam nádherné.

Si vždy opisovaný ako divoch, myslíš, že Južná Amerika Ti obstaráva lepšie zázemie vyhovujúce tvojej osobnosti?
Často tam cestujem po celej krajine a celkovo sa v Južnej Amerike cítim moc uvoľnenejší. V Európe je moja agresivita na najvyššom stupni.

Keď tak nad tým rozmýšľam – nepomáha Ti starnutie trochu vychladnúť?
Áno, trochu dramatickejšie. Som prvá osoba, ktorá ide do postele po vystúpení a ak sa pošťastí, s nejakou vlhkou fanynkou.

Čítal som tvoju knihu (“The Beast”) a musím povedať, že to bolo dobré čítanie. Viem si predstaviť, že musela naštvať pár ľudí. Je niečo, o čom si sa v knihe odmietol vyjadrovať?
Áno, skutočne nasrala niekoľko členov mojej veľkej rodiny, ale neodmietol som nič, nakoľko to bolo v období, kedy som nechal svoju osobu o sebe rozprávať pravdivo. A nie nechať nejakého sráča, aby o mne rozprával čokoľvek si zaumieni.

Máš stále taký vplyv na ženy, aký si opisoval vo svojej knihe?
Pochopiteľne, ak zostarneš veľa vecí odíde na juh, ale stále sa mi darí získať slušné množstvo fanyniek. Domnievam sa, že je to mojim šarmom.

Niektorý z tvojich posledných materiálov bol veľmi dobrý, na ktorú z tvojich prác si najpyšnejší po odchode z Iron Maiden?
Dva moje albumy s mojou starou kapelou Killers a môj sólo/brazílsky album nazvaný “Nomad”.

Čo si myslíš o množstve tvojich skladieb, v ktorých spieval Bruce Dickinson? Na DVD “Early Days” si povedal, že Bruce je lepší spevák?
Musíš si uvedomiť, že rozhovory a filmovanie vždy skončia upravené. V skutočnosti som povedal (pri rôznych príležitostiach), že Bruce je lepším spevákom pre Iron Maiden, akými sa stali v posledných rokoch. Myslím si, že Bruceov viac operatívnejší a teatrálnejší hlas lepšie sedí posledným materiálom kapely, ale ak sa snaží spievať môj starý materiál, znie ako nejaká zasratá víla. Môj hlas je agresívny a násilnícky (ako aj moja povaha). Na druhej strane, Bruce spieva štýlom Kráľovskej Angličtiny. Veľmi zdvorilo a jasne vyslovované, viem si ho predstaviť, ako cvičí spev počas šermiarskeho tréningu. Znie ako veľmi milý spoločenský školáčik (ktorým bol), ktorý zvykol spievať v miestnom kostolnom zbore po škole a bol okamžitým miláčikom všetkých babičiek. Zatiaľ, čo mne ho všetky tie fanynky fajčili v parku a bol som zvieraťom, ktorým som vždy bol. Bruce je striebro, ale ja som zlato, jednoducho takto povedané.

… Počul si niekedy materiál Maidenov z Blazeovej éry?
Pokúšam sa nepočúvať sračky.

Spať k DVD – aké to bolo stretnúť opäť starých kamošov z kapely? Stále s nimi dobre vychádzaš?
Zámerne som svoj materiál nenatáčal v okruhu žiadnych osôb, nakoľko si myslím, že je dobré si pamätať staré veci také aké boli. Tiež by som sa s pár vzdialenými tvárami hneď moc priateľsky neporozprával.

Prvé dva albumy stále považuje veľa ľudí za ich najobľúbenejšie – robí Ti to radosť, alebo by si najradšej unikol od tvojej minulosti spojenej s Iron Maiden?
Je tu stále veľa ľudí, ktorí zabúdajú na to, že môj hlas bol a stále je veľkou časťou minulosti Iron Maiden a som rád a hrdý na to, že sa tam Iron Maiden dostali s mojím hlasom. Ako si môže pár idiotov otvárať ústa keď spievam Running Free a ostatné klasiky? A keď Bruce spieva prvé dva albumy a pokúša sa klonovať môj spev, tak to je perfektne akceptovateľné?

Tvoj spev sa zdá byť stále vo forme, ako si ho udržiavaš napriek všetkým drogám a alkoholu?
Užívam si s veľa fanynkami, fajčím veľa cigariet, nechávam sa nasrať a stále rozprávam o kravinách.

Po opustení kapely, čo bolo tvojím najväčším úspechom?
Že som zostal nažive.

Rovnako, čo bolo tvojím najväčším sklamaním?
Uvedomenie si, že som mohol byť svetovým vodcom.

Čo si plánuješ do budúcnosti?
Bude viac než jeden album vo veľmi blízkej budúcnosti.

Na záver, je niečo čo by si chcel odkázať svojim fanúšikom?
Áno, vďaka vy sráči.

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport