06/02/2006 - Prichádza DVD Death On The Road

DVD prináša celé koncertné vystúpenie na turné "Dance Of Death" z decembra 2003. Pre plné zachytenie úžastnej pódiovej produkcie a oduševneného vystúpenia členov skupiny, bol koncert, filmovaný v Dortmundskej Westenfalenhale aréne, zostrihaný osobne Steveom Harrisom. Za viac ako 4 mesiace urobil Steve tisíce strihov, aby bol spokojný s každým jedným záberom.

Ako hovorí Steve Harris: "Uvedomili sme si, že fanúšikovia museli čakať trochu dlhšie, ako sme plánovali, ale ako určite vedia, neuspokojíme sa s hocičím, ale len s tým najlepším a čas a úsilie, ktoré sme venovali konečnej produkcii tohto DVD by mali byť jasne viditeľné. Musim zodpovedne prehlásiť, že až ľudia uvidia piesne ako ´Paschendale´ a ´Dance Of Death´, tak im sánka padne tak, ako mne, keď som konečný výsledok videl na mojej televízii doma. S takouto kvalitou obrazu a zvukom 5.1 hranom na príslušnej zvukovej zostave je to to isté, ako byť v prvých radách koncertu."

Na zaistenie nekompromisne najvyššej kvality zvuku a obrazu, skupina vykonala jedinečný krok vydania koncertu na dvoch rôznych diskoch - jeden s tradičným stereo zvukom a druhý so špeciálne zmixovaným zvukom 5.1 - čo, spoločne s bonusovým diskom, dáva dokopy 3 DVD.

Steve Harris: "Považoval som za potrebné, aby sme neboli nijako obmedzovaní. Vydaním dvoch rôznych diskov som rád, že ani zvuk a ani obraz neutrpel na kvalite. Je nám jasné, že nie všetci fanúšikovia majú prístup k zvuku 5.1 a stále používajú stereo zvuk, ale ak by sme umiestnili obe zvukové stopy na jedno DVD, tak by sa z dôvodu veľkého množstva dát, umiestneného na jednom nosiči, veľmi znížila kvalita obrazu. A keďže to bolo dosť temné a teatrálne vystúpenie, nechceli sme na to pristúpiť. Ale keďže nechceme, aby fanúšikovia platili za niečo, čo nemôžu využiť, dohodli sme sa s EMI, že cena bude taká istá, ako za DVD ´Rock In Rio´, ktoré obsahovalo 2 disky. Takto každý, bez akéhokoľvek príplatku, dostane to, čo je pre jeho zvukový systém najlepšie."

Bonusový disk obsahuje dokument, režírovaný Matthewom Amosom, ktorý taktiež režíroval dokument ´Early Days´. Je to pohľad na produkciu albumu ´Dance Of Death´, od písania piesní, cez nahrávanie, až po detailný pohľad na to, ako sa obrovská šou, akou je Iron Maiden, dostane do sveta.

Manažér Rod Smallwood dodáva: "Tento dokument je pre fanúšikov niečo veľmi špeciálne, pretože dosť podrobne odhaľuje, ako Iron Maiden počas nahrávania spolupracuje. Zabralo mi to pár týždňov, kým som ich prehovoril, aby dovolili kamerám zachytiť ich prácu v nahrávacom štúdiu. Predtým by nič také, ako zachytenie ich nahrávania v štúdiu na kameru nedovolili, ale tentokrát sme sa rozhodli, že skúsime proces nahrávania filmovať. Veľké množstvo materiálu bolo nahrané Kevinom Shirleyom a samotnými členmi skupiny. Myslím, že je to obrovská ukážka talentu, snahy a zábavy pri nahrávaní. Dokument tiež ukazuje, čo to vlastne obnáša vytvoriť svetové turné, prináša rôzne rozhovory s členmi štábu Killer Krew (koncertného štábu Iron Maiden) a dúfam, že bude tak hĺbkové a zaujímavé, ako predošlý dokument ´Early Days´, taktiež režírovaný Matthewom.

Ako obyčajne, DVD sme zaplnili všetkým možným - vrátane všetkých prezentačných videoklipov k albumu, rozhovormi s členmi produkčného štábu a fanúšikmi, obrázkami, nákresmi rôznych dizajnov a foto galérie. Množstvo šialených vecí v celkovom čase vyše troch hodín - a to je len bonusové DVD.

Skupina si teraz užíva zaslúženú prestávku po veľmi úspešnom koncertnom roku, kde boli hlavnými hviezdami takmer každého dôležitého festivalu v Európe, vrátane festivalu v Readingu a Leeds (UK), takisto ako zvalcovali USA na tohtoročnom Ozzfeste. Prípravy na ďalší album (v poradí 14.), začnú vo februári budúceho roka a nahrávanie samotného albumu začne na jar 2006.

Zoznam piesní z koncertu:

Disc 1:
01. Wildest Dreams
02. Wrathchild
03. Can I Play With Madness
04. The Trooper
05. Dance Of Death
06. Rainmaker
07. Brave New World
08. Paschendale
09. Lord Of The Flies
10. No More Lies
11. Hallowed Be Thy Name
12. Fear Of The Dark
13. Iron Maiden
14. Journeyman
15. The Number Of The Beast
16. Run To The Hills

Disc 2:
01. Wildest Dreams
02. Wrathchild
03. Can I Play With Madness
04. The Trooper
05. Dance Of Death
06. Rainmaker
07. Brave New World
08. Paschendale
09. Lord Of The Flies
10. No More Lies
11. Hallowed Be Thy Name
12. Fear Of The Dark
13. Iron Maiden
14. Journeyman
15. The Number Of The Beast
16. Run To The Hills

Disc 3:
01. "Death On The Road" Documentary (Approx. 75 Mins)
02. "Life On The Road" Documentary (Approx. 45 Mins)
03. "The Fans" - Interviews With The Fans (Approx. 30 Mins)
04. Promotional EPK
05. Promo Videos – "Rainmaker", "Wildest Dreams". Plus Design Sketches And On-set Photos.
06. Photo And Artwork Galleries

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport