23/09/2004 - IRON MAIDEN VYDáVAJú NOVé DVD EARLY DAYS A PLáNUJú TURNé

“The History Of Iron Maiden - Part 1: The Early Days”. Toto dvoj DVD sa objaví na pultoch 8. novembra 2004, skoro v tom istom termíne, ako kapela pred 25. rokmi podpísala svoj prvý kontrakt s britským labelom.

"The Early Days" je unikátna kolekcia archívneho materiálu vtlačeného do dvoch DVD diskov, mapujúca začiatky kariéry kapely. Od prvých vystúpení po baroch v East Ende, až po obdobie kapely, kedy začali vypredávať všetky arény po celom svete bez akejkoľvek podpory rádií.

DVD 1 obsahuje približne dve hodiny archívnych vystúpení Iron Maiden, ktoré demonštrujú energiu a silu, ktorá z nich urobila popredných predstaviteľov svetového metalu.

Prvým programom na DVD 1 je prvé video kapely s názvom ‘Live At The Rainbow’, ktoré bolo vydané u EMI v roku 1980, krátko po tom ako uzavreli s kapelou kontrakt a bol to jeden z prvých VHS koncertov vydaných vôbec. Tento titul nebol moc často k dispozícii na predaj a tak si majú fanúšikovia možnosť pozrieť kapelu s Paulom Di’Annom, ktorý spieva skladby ako ‘Killers’ a ‘Phantom Of The Opera’.

Zostávajúci materiál na DVD 1 pozostáva z dvoch vystúpení, ktoré neboli plne k dispozícii. Záznam z Beast Over Hammersmith bol natočený na začiatku turné The Beast On The Road a bola to skvelá príležitosť fanúšikov, zoznámiť sa s novým spevákom Bruceom Dickinsonom. Disk ukončuje vystúpenie ‘Live At Dortmund’, obrovský koncert z Dortmundu v decembri 1983. Pôvodne bol vysielaný nemeckou televíznou stanicou a zachytáva vystúpenie kapely, ako headlinera na tomto festivale počas turné World Piece Tour. Show bola vysielaná po Európe, ale do dnešného dňa ste už nemali možnosť ju vidieť. Pátranie ukázalo, že originálny film bol zničený, takže teraz je to skutočne vzácny kúsok.

DVD 2 obsahuje dokument dlhý 90 minút a nazvaný “The Early Days” s rozhovormi, fotogalériou a historickými detailmi. V dokumente zameriavajúcom sa na ranné obdobie kapely nájdete rozhovory so súčasnými členmi kapely, ex členmi, manažérmi, promotérmi, fotografmi, technikmi, fanúšikmi – jednoducho perspektívny pohľad na úspech kapely od každého.

Na druhom disku nájdete ešte 30 minútový dokument vysielaný stanicou LWT z roku 1980. Pojednáva o vzostupe Heavy Metalu a obsahuje rozhovor s kapelou a live zábery z vystúpenia v klube The Marquee z roku 1979.

Asi najvzácnejší je 45 minútový dokument natočený kapelou počas vystúpenia v klube The Ruskin Arms vo východnej časti Londýna. Záznam bol považovaný za stratený, ale našťastie sa našla kópia u Stevea! Krátky záznam ste mali možnosť vidieť na videokazete 12 Wasted Years a nikto iný neobdŕžal tento záznam s výnimkou členov kapely, takže sa jedná o zaujímavý kúsok pre zberateľov.

Extra materiál: vystúpenia kapely v televíznych programoch Top Of The Pops a Rock And Pop, špeciálna galéria s nezverejnenými fotkami, prehľad kresieb, tour pogramov, skryté bonusy a mnoho iného.

“The Early Days” je prvá časť DVD sérií, ktoré by sa mali objaviť na pultoch v priebehu nasledujúcich rokov. Každé vydanie bude detailne mapovať určitú periódu v histórii kapely a bude sa jednať o kolekciu nielen remasterovaných materiálov, ale tiež o nikdy nezverejnené špeciality získané priamo z osobných zbierok členov kapely a s ich rozhovormi.

Steve Harris hovorí: ”Istý čas sme nemali k dispozícii žiadne živé video nahrávky, takže keď sme začali uvažovať nad týmto projektom, napadlo nás urobiť každé DVD ako skutočný dokument nielen o vystúpeniach, ale o všetkom z daného obdobia. Každý sa hrabal v archívoch, aby sme urobili čo najkompletnejší dokument a ja som skutočne pyšný výsledkom. O hromade dokumentov sme si mysleli, že je nadobro stratená, ako napr. o dokumente z Ruskin Arms. Oba disky obsahujú skutočne zberateľské kúsky. Napríklad, natočili sme prvé vystúpenie s Bruceom v Hammersmith Odeone, ale vďaka nedostatkom osvetlenia sme cítili, že túto nahrávku nemôžeme použiť. Nikdy to proste nezachytilo tú pravú atmosféru vystúpenia a bolo to na filme, takže sme s tým nemohli nič špeciálne urobiť. V dnešnej dobe je technológia na takej úrovni ako je, takže sme sa pokúsili upraviť originálne nahrávky a dostať ich do štádia použiteľnosti a urobiť tak fanúšikom radosť, že sú k dispozícii.”

”Musím povedať, že som sa skutočne zabával počas spracovávania týchto starých materiálov a podarilo sa nám urobiť rozhovor hádam s každým, kto bol kedy súčasťou kapely od úplne prvej zostavy z roku 1975 až po kapelu, ktorú dnes každý pozná. Našiel som veci, o ktorých som sa domnieval, že som dávno stratil. Myslím si, že s tým budú fanúšikovia veľmi spokojní!”

Momentálne plány hovoria o letných vystúpeniach kapely na festivaloch a po štadiónoch a tak priviesť 'ranné dni' späť k životu. Kapela by sa mala vrátiť k ranným stvárneniam pódia a tiež zahrať niektoré skladby, ktoré neboli hrozne dlho počuť! Termíny vystúpení by sa mali začať objavovať čoskoro.

Rod Smallwood prezradil, že je vždy ťažké zaradiť veľa starých skladieb do turné k novej doske, nakoľko fanúšikovia ich vždy chcú počuť toľko, že by kapela strávila na pódiu 4 až 5 hodín! Plán na nasledujúci rok je vytvoriť silu, energiu a výzor ich ranných vystúpení a možno pokračovať v tomto nápade po vydaní každého nového DVD.

Nasledovné DVD by malo byť zamerané na 'Live After Death', na štyri legendárne vypredané vystúpenia v Long Beach Aréne z roku 1985 a skončí materiálom z turné Somewhere On Tour.

Kompletný obsah DVD Early Days je nasledovný:

Dokumenty (115 min.)
The Early Years – 90 minútový dokument
20th Century Box – Heavy Metal (1980) – 25 minútový záznam

Live At The Rainbow – 1981 (35 min.)
Ides Of March
Wrathchild
Killers
Remember Tomorrow
Transylvania
Phantom Of The Opera
Iron Maiden

Live At Hammersmith 1982 - Beast On The Road (45 min.)
Murders in The Rue Morgue
Run to The Hills
Children Of The Damned
Number Of The Beast
22 Acacia Avenue
Total Eclipse
The Prisoner
Hallowed Be Thy Name
Iron Maiden

Live At Rock & Pop Festival 1983 Dortmund - World Piece Tour (35 min.)
Sanctuary
The Trooper
Revelations
Flight Of Icarus
22 Acacia Avenue
Number Of The Beast
Run To The Hills

Live At The Ruskin Arms – 1980 (40 min.)
Sanctuary
Wrathchild
Prowler
Remember Tomorrow
Running Free
Transylvania
Another Life
Phantom Of The Opera
Charlotte the Harlot

Extra materiál (40 min.)
Live v Top Of the Pops – Running Free a Women In Uniform

Live v Rock and Pop – Nemecko – Running Free
Promo videá – Women In Uniform, Run To The Hills, Number Of The Beast, Flight Of Icarus, The Trooper.

Vzácna a nepublikovaná foto galéria obsahujúca približne 150 fotiek a obrázkov.

Info o turné, diskografia, tour programy a galéria kresieb.

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport