18/3/2013 - TROOPER: NOVé SUDOVé A FľAšKOVé SVETLé PIVO OD IRON MAIDEN A PIVOVARU ROBINSONS

Britské rockové legendy Iron Maiden spojili sily s rodinou Cheshire, vlastniacou rodinný pivovar Robinsons, aby spoločne vytvorili nové pivo nazvané "Trooper" (vojak).

Skutočný fanúšik piva, Bruce Dickinson – spevák Iron Maiden, zohral poprednú úlohu pri rozvíjaní unikátnej chuti tohto piva počas mnohých návštev v pivovare Robinsons v Stockporte. Dickinsonova zástava Veľkej Británie a Írska, ktorou máva počas skladby "The Trooper", ktorú napísal basgitarista Steve Harris a je jednou z najobľúbenejších skladieb a popredných momentov každého vystúpenia kapely.

Pri ohlasovaní spolupráce sa generálny riaditeľ Robinson, Oliver Robinson, vyjadril: táto spolupráca medzi dvoma obrovskými britskými úspešnými príbehmi nahráva ideálnemu a prirodzenému spojeniu; Bruce Dickinsom miluje svoje pivo a pivovar Robinsons je jedným z najuznávanejších a rešpektovaných britských nezávislých, rodinne-vlastnených pivovarov.

K tomu Bruce Dickinson dodáva: "Som životným fanúšikom tradičného anglického piva; mal som pocit, že umriem a odídem do neba, ako sa ku mne dostala správa o možnosti vytvoriť vlastné pivo. Priznám sa, že som bol tiež veľmi nervózny, nakoľko za posledných 30 rokov to boli Robinsons, u ktorých som musel robiť pohovor. Ich zámerom bolo vytvoriť alchemistické spojenie chuti a konzistencie, ktorou je teraz pivo Trooper. Zbožňujem ho."

Robinsonovci varia oceňované pivá vo svojom pivovare Unicorn v Stockporte už 175 rokov. Najznámejšími sú za svoje legendárny ležiak ‘Old Tom’, ktorý bol ocenený za Svetové najlepšie pivo medzinárodnou publikáciou Svetové pivá, je to však mladšie pivo (Dizzy Blonde and ‘build a rocket boys!’ vyprodukované v spolupráci s kapelou Elbow z Manchesteru), ktoré nedávno spôsobilo pohyb vo svete pív a zoznámilo túto firmu s budúcimi generáciami konzumentov.

Oliver Robinson tvrdí: "Tooper je značkové britské pivo so skutočne hlbokým výrazom a chuťou. Po viac než tridsať rokov zdobila nezameniteľná ikona kapely, maskot Eddie, každý obal album, tričká, plagáty, takže sa Eddie samozrejme objaví aj na každom štítku pumpy piva v krčme a samozrejme aj etikete pivovej fľaše.

Nielenže si Iron Maiden prirodzene dožičia dobrý pol liter sudového piva, ale to isté platí aj o ich priaznivcoch a tí zohrávajú dôležitú súčasť zo strany zákazníkov. Táto spolupráca funguje pre nás oboch. Muzika a pivo zabezpečia skvelý pôžitok a ich kombinácia sa vyznačuje veľkou silou. Prirodzené spojenia, akým je aj toto, sú neoceniteľnými nielen v rámci našej spoločnosti, ale aj pre celkový priemysel, nakoľko dokazujú, že svet piva nie je len o manufaktúre, ale je to aj o majstrovstve tekutín od varičov pre konzumentov. ”

Fanúšikovia Iron Maiden a fanúšikovia samotného piva sa môžu dozvedieť viac informácii prostredníctvom stránky ironmaidenbeer.com a samotné pivo bude k dostaniu pre britských a zahraničných zákazníkov od mája 2013.

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport