18/2/2013 - MAIDEN ENGLAND '88 KONCERT BUDE VYDANý NA DVD

EMI s hrdosťou oznamuje, že dlho očakávané vydanie dvoj DVD Maiden England 1988 sa uskutoční 25 marca 2013. Tento záznam, zostrihaný z dvoch vypredaných vystúpení v N.E.C. v Birminghame z novembra 1988 počas turné Seventh Son Of A Seventh Son, bude teda po prvý krát vydaný vo forme DVD. Disk číslo 1 bude obsahovať digitalizovaný a predĺžený záznam než bol pôvodne vydaný na VHS v roku 1989. Pridané skladby sú prídavky: Running Free, Run To The Hills a Sanctuary, ktoré skompletizujú originálne vystúpenie v dĺžke 110 minút. Dvorný filmový producent a režisér Andy Matthews sa vrátil späť do roku 1988 a pracne digitálne remastroval kaźdý záber, upravil farby a snažil sa, aby každý záber z tej doby vyzeral dnes čo najlepšie. Stereo zvuk, ktorý bol produkovaný producentom Martinom Birchom (ktorý spolupracoval s kapelou v rokoch 1981 až 1993) pre pôvodné VHS vydanie bude na DVD vo forme 5.1 priestorového zvuku o ktorý sa postaral aktuálny producent Kevin Shirley. Záznam bol úzkostlivo režírovaný bas gitaristom a zakladajúcim členom Iron Maiden, Steveom Harrisom a snažil sa zachytiť vystúpenie, aké vidí bežným okom fanúšik na koncerte, zameriavajúc sa výhradne na na muziku, prepracovanú pódiovú produkciu a svetelné efekty. K tomu si pripočítajte vzrušujúci zoznam skladieb a samozrejme Eddieho a Maiden England ponúka náhľad do obdobia kapely, v ktorých trende pokračujú dodnes a odovzdávajú svoje všetko v maximálnych živých vystúpeniach pre svojich fanúšikov.

Druhý disk pozostáva z bonusových dokumentov vrátane Histórie Iron Maiden a jej tretej časti. Tento 40 minútový film poskytuje aktuálny pohľad piatich členov kapely a manažéra Roda Smallwooda. Príbeh pokračuje obdobím po turné z rokov 1984 až 1985, pričom si členovia kapely osviežujú spomienky tejto úžasnej a turbulentnej doby z ktorej pochádzajú albumy Somewhere In Time a Seventh Son Of A Seventh Son. Ako sa osemdesiate roky chýlili ku koncu, tak sa aj ďalšia kapitola v histórii Iron Maiden.

Ďalšie exkluzívne bonusy tvorí dokument 12 Wasted Years, čo bol dlhotrvácny VHS film z roku 1987 a je tiež po prvý krát vydaný na DVD. Jeho dĺžka je 90 minút a obsahuje archívne rozhovory a dynamické živé záznamy zo začiatkov kapely v legendárnom klube Ruskin Arms, ďalej naprieč klubom Marquee v Londýne a následne troch svetových turné. Päť promo klipov z vyššie spomínaných albumov sa na disku nachádza tiež a boli pracne upravené a prevedené do filmových štandardov dnešnej doby.

Manažér Rod Smallwood hovorí: “Dlho sme sa zabývali úpravou tohto materiálu, pričom sme úzko spolupracovali s naším domácim režisérom a producentom Andym Matthewsom, aby sme opätovne zveľadili jeho čaro. Videozáznam z roku 1989 bol už dlhšiu dobu nezohnateľný a uvedomovali sme si, ako nedočkavo si žiadali fanúšikovia novú verziu, tak sme sa snažili zabezpečiť im čo najlepší výsledok. Turné Maiden England, v ktorom pokračujeme tento rok sa zameriava na väčšinu materiálu z originálnej VHS edície z roku 1989, takže bude pre každého zaujímavé porovnať si, čo sa od tej doby zmenilo, obzvlášť vďaka moderným výdobytkom technológie, ktoré máme možnosť využívať v našej produkcii“.

Soundtrack k Maiden England bude k dispozícii vo forme 2CD, limitovanej edície na Picture disk 2LP a taktiež vo forme digitálneho downloadu. Zvukový záznam sa prvý krát objavil k dispozícii až v roku 1994, keby bol súčasťou série Sound And Vision balíka vydaného firmou EMI v balení obsahujúcom aj VHS kazetu. Obsahoval však o dve skladby menej, než boli na videu. Skladby Can I Play With Madness a Hallowed Be Thy Name boli vyhodené, aby sa záznam mohol vtesnať na kapacitu 1 CD disku. Tentokrát s doplnením troch prídavkov bude 2CD verzia ponúkať až päticu doposiaľ nevydaných skladieb a bude sa jednať o prvý oficiálny audio záznam z tohto historického turné.

Disk 1 – MAIDEN ENGLAND ’88
Moonchild
The Evil That Men Do
The Prisoner
Still Life
Die With Your Boots On
Infinite Dreams
Killers
Can I Play With Madness
Heaven Can Wait
Wasted Years
The Clairvoyant
Seventh Son Of A Seventh Son
The Number Of The Beast
Hallowed Be Thy Name
Iron Maiden
Run To The Hills*
Running Free*
Sanctuary*
*doposiaľ nevydané

Disk 2 – THE HISTORY OF IRON MAIDEN PART 3
The History Of Iron Maiden - 3 časť
12 Wasted Years
Wasted Years promo video
Stranger In A Strange Land promo video
Can I Play With Madness promo video
The Evil That Men Do promo video
The Clairvoyant promo video

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport