24/9/2012 - IRON MAIDEN PRINESÚ MAIDEN ENGLAND WORLD TOUR DO EURÓPY V ROKU 2013

Príšera sa vráti do Doningtonu ako headliner festivalu Download!

Po aktuálne ukončenej časti turné pre MAIDEN ENGLAND WORLD TOUR po Severnej Amerike sa IRON MAIDEN teraz plánujú vrátiť do Európy v roku 2013 na štadióny, popredné festivaly a arény s touto kritikmi chválenou šou. Prvým z ohlásených dátumov je Download Festival v UK na 15 júna, kedy na Maiden vrátia do legendárneho Doningtonu ako hlavná hviezda po legendárny piaty krát! (predtým 1988,1992, 2003 a 2007).

V roku 2013 to bude presne 25. výročie od prvého vrcholového vystúpenia kapely ma tomto festivale v roku 1988, kedy bol známi pod názvom Monsters Of Rock a prišlo naň 107 000 fanúšikov, čo je dodnes neprekonaná hranica. Udialo sa to počas ich Seventh Son Of A Seventh Son turné, z ktorého čerpá väčšinu inšpirácie aktuálne turné po stránke produkčnej a hudobnej, čo bolo zároveň všetko kedysi zachytené na videu ‘MAIDEN ENGLAND’, takže bude toto vystúpenie ešte viac unikátnejšie!

Bruce Dickinson hovorí: “Sme úplne unesení reakciou fanúšikov zo Severnej Ameriky na turné MAIDEN ENGLAND, ktoré bolo naším najrozsiahlejším turné za poslednú dobu. Niektoré z miest, kde sme teraz vystupovali, sme nenavštívili 20 rokov, takže sme nemali predstavu čo môžeme očakávať! Ale prvé vystúpenie v Charlotte bolo preplnené a reakcie úžasné. Takto to pokračovalo ďalej a turné sa stalo špeciálnym. Užili sme si hranie tých starých skladieb a zdalo sa, že sa to páči aj fanúšikom, ako aj rôzne podobizne Eddieho!  Nevieme sa dočkať, až prinesieme túto šou európskym fanúšikom.

“Naše nadšenie z opätovného vystúpenia na Doningtone je vyššie než Mesiac. Ten nápad, vrátiť sa presne 25 rokov po tom, ako sme tam v roku 1988 vystúpili so “Seventh Son” turné, bol príliš dobrý na to, aby sme to nevyužili! A vďaka novým technológiám máme možnosť skvalitniť a zväčšiť výzor originálnej produkcie. Príde s novou obrovskou svetelnou aparatúrou, pódiom, rôznymi podobami Eddieho, množstvom pyrotechniky a rôznymi inými zaujímavými vecami pre fanúšikov. A samozrejme ich budeme dávkovať skvelými skladbami z tej dávnej éry! Zažili sme skvelé chvíle pri vystupovaní v Doningtoneton a vždy sa tu nachádza zaujímavá zmes kapiel a podporovaná divokým publikom, ktoré miluje svoj metal, čo zo všetkého robí nezabudnuteľné vystúpenie a skvelú atmosféru na párty!”

Steve Harris pokračuje: “Uvedomuje si, aká je táto éra turné Maidenov populárna medzi všetkými ročníkmi fanúšikov, takže sa ju pokúsime priviezť do všetkých možných miest v Európe vrátane plnej produkcie, ktorú sme mali v Severnej Amerike. Veľmi nás bavil setlist, nakoľko sme skladby ako Seventh Son, The Prisoner a Afraid To Shoot Strangers nehrali dlhú dobu a zároveň je tam veľa klasík ako The Trooper, Aces High, The Number Of The Beast, Wasted Years a Run To The Hills. Otváracia časť tohto turné bola pre nás skvelou zábavou a tešíme sa na to prísť s ňou do Európy a samozrejme do Doningtonu.”

Veľmi veľa európskych koncertov bude ohlásených v nasledujúcich mesiacoch...

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport