01/11/2008 - ROZHOVOR PRI PIVE S BRUCE DICKINSONOM

Bruce Dickinsona sme stretli pri pive v Londýnskej krčme Dover Castle, Weymouth Mews. Opýtali sme sa ho zopár veľmi dôležitých otázok:

Čo dnes piješ?
Dnes mám horké pivo Samuel Smith

Je to tvoje obľúbené pivo?
Ak by som si mal vybrať, tak by som si dal Fuller's ESB. Mám rád takéto dobré a chutné pivá – nazval by som ich šťavnaté. Takže pár pív, dobrú knihu, zapálený krb, chladnú noc a som veľmi šťastný.

Máš za sebou nejaké nedávne chlastačky?
Ani nie. Len zriedkavo chodím von a dám si poriadne do tela.

Kedy si bol najviac opitý?
Tak to muselo byť v Nemecku, na konci svetového turné „Piece Of Mind“ niekedy v roku 1980 a niečo. Bolo to s Ozzym a Judas Priest. Obnažoval som sa pred publikom a predtým som vtrhol na stretnutie skupiny Quiet Riot a strčil som svojho vtáka do ucha Kevina DuBrowa, speváka skupiny Quiet Riot. Potom ma odtiaľ vyhodili, ale je som sa vrátil a vyčúral som sa im na mixážny pult. Potom mi povedali, že by som fakt mal odísť.

A odišiel si?
Nechcel som, ale potom ma naložili do auta. Celú cestu som sa snažil otvoriť okno a vyskočiť na diaľnicu. Nakoniec ma dostali späť do hotela a zamkli ma do izby. Ale ja som sa zobral a išiel som dolu, do hotelového baru.

Kde, predpokladám, sa všetko zhoršilo....
Nikto v bare nebol, ale ja som predpokladal, že sa niekto ukáže, čo by si dal so mnou drink, tak som objednal 50 pív a dal som ich postaviť pred seba na barový pult. Takže ktokoľvek vošiel do baru, mohol si dať pivo. Sedel som tam s tými pivami asi hodinu, pomaly som popíjal. Ale veľmi ďaleko som sa nedostal.

Ukázal sa teda aspoň niekto?
Keby niekto. Samotný Ozzy sa ukázal. Povedal, že už viac nepije a objednal si dvojitú brandy a navrhol, aby sme ukradli taxík. Povedal: „Je to super, už som to raz urobil. Keď ukradneme taxík, tak s ním môžeme jazdiť po poli.“ Tak som sa ho opýtal, ako sa kradnú taxíky a on na to: „Tak ty ho zavoláš a budeš tam stáť a ja ho zo zadu udriem a vytiahnem z auta von.“

Bol by si takého niečoho schopný?
Tak to sa nikdy nedozviem, lebo sa tam ukázala Sharon a odtiahla ho do postele. Potom som mal asi hodinku spánku a naložili ma do lietadla späť do Londýna. Asi tri dni som potom zvracal. Povedal som si, že toto už nikdy v živote neurobím.

Piješ teda teraz viac s rozumom?
Myslím, že robiť hlúposti je až do istého veku nezvratné. Je fajn urobiť nechtiac hlúposť a potom si povedať, „Uf, tak to bolo teda hlúpe, ale bola to sranda.“ Ale ak sa to snažíš urobiť opäť a napodobniť to, tak to nikdy nebude fungovať. Nie je to už taká sranda.

Čo by si chcel opäť zažiť?
Tak to by muselo byť moje prvé svetové turné. Jednu minútu som bol v Samsone a o minútu neskôr som bol s Iron Maiden na svetovom turné. Mali sme vlastné fanúšičky. Nie tie tučné a škaredé, ale skutočné fanúšičky. To som bol celý „Waw, takýto ľudia fakt existujú?“. Poslednú noc som sa strašne opil a videl som sa v zrkadle, ako sa na kolenách v hotelovej izbe snažím nájsť zvyšky rohlíkov po táckach. Je zvláštne, ak sa všetky želania splnia naraz. Preto si dávajte pozor, čo si želáte.

Našiel si teda nejaké rohlíky?
Nie, ani jeden. Ale čo som skutočne chcel, bol nejaký neidentifikovateľný doner kebab so všetkou tou omáčkou, cibuľou a všetkými tými sračkami.

Mal si už niekedy zlý kebab?
Nikdy. Teraz ich už až toľko nejedávam, ako keď som bol študent a na týchto veciach som žil. Ale za celý ten čas, čo som jedával kebaby, mi z nich nikdy nebolo zle. Jedol som už vo veľa drahých reštauráciach a bolo mi po tom zle ako psovi, ale nikdy nie po kebabe. Je to perfektné jedlo.

Výber piatich piesní, ktoré by Bruce vybral v krčmovom jukeboxe:
AC/DC Whole - Lotta Rosie (Live)
Black Sabbath - Neon Nights
Rainbow - Stargazer
Led Zeppelin - Ramble On
Deep Purple - Woman From Tokyo

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport