Rock In Rio

Zostava: Steve Harris (bassgitara), Dave Murray (gitara), Bruce Dickinson (spev), Nicko McBrain (bicie), Adrian Smith (gitara), Janick Gers (gitara)

Nahrané: Rio de Janeiro (Brazília)
Produkcia: Kevin Shirley a Steve Harris
Rok vydania: 2002
Videoklipy: Brave New World, A Day In The Life
Celkový čas: 56:26, 59:44

1. Intro (Arthur´s Farewell)1. Dream Of Mirrors (Gers, Harris)
2. The Wicker Man (Smith, Harris, Dickinson)2. The Clansman (Harris)
3. Ghost Of The Navigator (Gers, Dickinson, Harris)3. The Evil That Men Do (Smith, Dickinson, Harris)
4. Brave New World (Murray, Harris, Dickinson)4. Fear Of The Dark (Harris)
5. Wrathchild (Harris)5. Iron Maiden (Harris)
6. 2 Minutes To Midnight (Smith, Dickinson)6. The Number Of The Beast (Harris)
7. Blood Brothers (Harris)7. Hallowed Be Thy Name (Harris)
8. Sign Of The Cross (Harris)8. Sanctuary (Harris, Di´Anno, Murray)
9. The Mercenary (Gers, Harris)9. Run To The Hills (Harris)
10. The Trooper (Harris)

Heavy metal stále žije! Reč je o tom prastarom klasickom heavy metale, ktorému, verte – neverte, môžeme smelo napočítať už polstoročie. Jedna z vlajkových lodí žánru, britská skupina Iron Maiden sa o svojej životaschopnosti snaží presvedčiť vydaním živého dvojalbumu „Rock In Rio“. Rio na dvoj CD bolo predzvesťou rovnako nazvanej videokazety a dvojitého DVD. Mimochodom, na obidvoch CD je dátová stopa s obrazovou ochutnávkou. Na prvom disku je klip „Brave New World“ a na druhom podarený klip „Deň v živote“ zachytávajúci dokumentárnou formou deň skupiny, kedy sa konal koncert. Iron Maiden si pre živý album ani nemohli vybrať lepšie miesto, ako je najväčší svetový festival Rock In Rio. 19. januára 2001 sa v brazílskom Rio de Janeiro uskutočnil tretí ročník festivalu. Hrať pred dvestopäťdesiattisícovou diváckou kulisou (a z obrazového záznamu to bude poriadne viditeľné) je určite fantastické. Iron Maiden naviac v Brazílčanoch majú oddaných fanúšikov. Veď je to aj poriadne počuť v mohutných choráloch, kde diváci spievajú celé pasáže skladieb so skupinou. Iron Maiden sú síce veteráni žánru, ale potrebná chuť a nasadenie im nechýba. Zostavu posilnili navrátilci – spevák Bruce Dickinson a Adrian Smith. Typickým spôsobom práce, ak sa to tak dá nazvať, je striedanie rýchlych a tvrdých pasáží, ktorým velí vypätý Dickinsonov hlas, plus mohutné riffy s pomalými melodickejšími medzihrami, aby to cez niekoľko gitarových sól (často zdvojených) vyvrcholilo do hymnického refrénu so stá tisíchlavým zborom. Z nového albumu "Brave New World" skupina odohrala 6 piesní, ale najväčší úspech mali u publika legendárne vypaľovačky ako „Two Minutes To Midnight“, „The Number Of The Beast“ a „Run To The Hills“. „Rock In Rio“, album vybavený výborným obalom a bohatým bookletom, je určený najmä pre skalných fanúšikov, ktorí sa dokážu vžiť do atmosféry tohto žánru. Pochybujem, že by oslovilo i iných poslucháčov, ktorým nič nehovorí maskot Eddie, či iné nepostrádateľné súčasti ťažkého kovu. Hudba Maidnov si od roku 1977 zachováva stále tú istú tvár, hoci nie je dnes moc v móde, možno práve o to ich fanúšikom ide. Skupina sa im za ich vernosť odvďačuje tvrdou a poctivo odvedenou prácou a zdá sa, že ich to neustále baví. Klobúk dole pred výkonmi všetkých členov skupiny...

Nejadná sa o single, ktoré vyšli priamo v súvislosti s albumom "Rock In Rio", ale ide o single, ktoré boli vydané za účelom získania peňažných prostriedkov pre fond Clivea Burra, bývalého bubeníka Iron Maiden. Tieto single obsahujú niektoré skladby z vtedy prichádzajúceho živého albumu "Rock In Rio."

Run To The Hills (Live At Rock In Rio)

Children Of The Damned & Total Eclipse (Live Hammersmith Odeon 1982)
Run To The Hills Enhanced video (Live Rock In Rio 2001)

Run To The Hills (Original singel version)

22 Acacia Avenue & The Prisoner (Live Reading Festival 1982)
Run To The Hills Enhanced video (Camp Chaos verzia)

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2024
Powered by Websupport