24/02/2012 - MAIDEN ENGLAND TOUR 2012

Po masívne úspešnej Final Frontier World Tour 2010-11, Iron Maiden sú späť na cestách v letných termínoch so sériou vystúpení po arénach, amfiteátroch a festivaloch na americkom kontinente a v Kanade. Toto turné začína 21. júna v meste Charlotte v NC a končí 18. augusta v Houstone v Texase, pričom pokračovanie sa uskutoční v roku 2013 ďalšími destináciami naprieč svetom. Turné Maiden England World Tour bude čo možno najdetailnejšie kopírovať, pokiaľ ide o produkciu a obsah, originálne koncertné video rovnakého názvu z roku 1988, nafilmované počas turné Seventh Tour Of A Seventh Tour. Počas úvodnej časti tohto svetového turné čaká na kapelu po mnohých rokoch rozsiahla návšteva Severnej Ameriky, kde sa objavia aj v mestách, v ktorých nehrali mnoho rokov, akými sú napr. Charlotte, Atlanta, Buffalo, Indianapolis a Salt Lake City.

Vo väčšine miest budú vstupenky v predaji od 2. a 3. marca, ale každé miesto si skontrolujte samostatne podrobnejšie. Členovia fanklubu dostanú cez oficiálny web kapely možnosť zabezpečiť lístky ešte skôr a zároveň aj súťažiť o lístky "First to the barrier".

MAIDEN ENGLAND pripomína tretiu kapitolu v histórii Iron Maiden, cestu, ktorá začala v roku 2004 s DVD The Early Days a následne roku 2005 na Early Days Tour. Druhá časť následovala v roku 2008 s DVD Live After Death – záznamom kľúčového koncertu z roku 1984 v Long Beach Arena (LA) počas World Slavery Tour, ktoré následne predstavila na rekordy lámajúcom turné Somewhere Back In Time World Tour 2008/9, na ktorom ich videlo hrať viac ako dva milióny fanúšikov v takmer 40 krajinách.

Komentár speváka Brucea Dickinsona: "Skvele sa bavíme hraním týchto historických turné, nakoľko nám to umožňuje vyraziť na cesty a medzi novými albumami si zahrať starý materiál. Je vždy skvelé vidieť reakcie novej generácie fanúšikov na materiál, ktorý naživo ešte nikdy nemali možnosť počuť a zároveň našim dlhoročným fanúšikom sa bude páčiť vidieť pôvodné prevedenie Seventh Tour obohatené o mnoho ďalších prekvapení! Naším cieľom je hrať dve tretiny pôvodného zoznamu skladieb z Maiden England (viď nižšie *), vrátane niektorých skladieb, ktoré sme doteraz hrali naživo veľmi, veľmi dávno; plus ďalších favoritov, ktorých budú chcieť fanúšikovia počuť! Vždy sa snažíme, aby naši fanúšikovia dostali nielen skvelú hudobnú show, ale zároveň aj nezabudnuteľnú a zábavnú vizuálnu produkciu! A o tejto show sme si istý, že to splní do bodky! Nemôžeme sa dočkať, kedy všetko spustíme v Charlotte."

Iron Maiden s potešením oznamuje, že mimoriadny a legendárny Alice Cooper bude ich veľmi zvláštny hosť na všetkých vystúpeniach až do 21. júla. Po tomto dátume bude špeciálnym hosťom Coheed a Cambria, ostrá kapela z New Yorku.

Iron Maiden sa naďalej aktívne snažia zabezpečiť ich fanúšikom plný prístup k najlepším možným vstupenkám tým najférovejším spôsobom. Manažér Rod Smallwood komentuje: "Snažíme sa, aby sa naši fanúšikovia dostali prednostne k lístkom po ktorých túžia a nemuseli platiť prehnané poplatky priekupníkom. Kapelu to rozzúrilo, že fanúšikovia niekedy platia viac, než sú originálne ceny lístkov, aby si získali dobré pozície na našich koncertoch. Takže, ak to bude možné (festivaly vynímajúc), v spolupráci s promotérom, dohovoriť bezpapierový lístkový systém aspoň pre predné rady, aby sme sa pokúsili eliminovať čo najviac kšeftov s nimi. Dali sme to do praxe od nášho severoamerického turné v roku 2010 a všetko fungovalo skvele, pričom sme následne dostali mnoho pozitívnych komentárov od našich fanúšikov. Preto to máme v úmysle zavádzať všade, kde to bude možné.

Keďže všetkých našich fanúšikov považujeme za VIP osoby, nebudú žiadne VIP lístky uvedené do obehu. Na niektorých miestach môže usporiadateľ poskytnúť možnosť priplácať si za "VIP parkovanie", včasný vstup, prístup k "VIP baru" atď. Ale tieto možnosti už budú jednotlivo závisieť od majiteľov lístkov a nebudú nijak obmedzovať ich miesto na koncerte - schopnosť získať najlepšie vstupenky by mali byť rovnaké pre všetkých mimo bežných predpredajov.

Samozrejme, opäť plánujeme sprístupniť našim členom fan klubu možnosť prvotného zakúpenia si lístkov v predpredaji a zároveň súťažiť o možnosť získania státia pod pódiom. Veríme, že všetky naše kroky prispejú k pohodlnému priebehu kúpy vstupenky.”

* Maiden England 1988 VHS, zoznam skladieb: Moonchild, The Evil That Men Do, The Prisoner, Still Life, Die With Your Boots On, Infinite Dreams, Killers, Can I Play With Madness, Heaven Can Wait, Wasted Years, The Clairvoyant, Seventh Son Of A Seventh Son, The Number Of The Beast, Hallowed Be Thy Name, Iron Maiden.

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2019
Powered by Websupport