26/06/2008 - KERRANG! - MAIDEN HEAVEN

Po úspechu špeciálneho CD vydaného ako príloha časopisu Kerrang! na počesť albumu Master Of Puppets kapely Metallica, sa tento magazín rozhodol vydať jeho pokračovanie. Tentokrát sa rôzne svetové rockové a metalové skupiny rozhodli nahrať cover verzie piesní skupiny Iron Maiden. Táto kompilácia výjde na CD 16. júla 2008 ako špeciálna príloha Kerrangu! číslo 1219.

Na CD sa budú nachádzať exkluzívne verzie piesní v podaní takých kapiel akými sú Metallica, Machine Head, Trivium, Avenged Sevenfold, Coheed And Cambria, Gallows a mnoho ďalších.

Lars Ulrich pre časopis Kerrang! potvrdil, že voči tejto britskej legende majú obrovskú úctu. "Iron Maiden sú o 10 percent lepší, ako ktorákoľvek iná kapela. Či sa jedná o vzťah k fanúšikom, o obaly albumov, pódium, živé vystúpenia, ich fotky - čokoľvek urobia, je to stále omnoho lepšie, ako to robia iní! Vždy som mal voči Iron Maiden obrovský rešpekt a vždy som ich obdivoval a samozrejme, že prijatie ponuky podieľať sa na tomto CD je akási samozrejmosť. Pieseň Remember Tomorrow sme už hrávali, pretože to bola akási predloha pre naše piesne ako napríklad Fade To Black a Welcome Home (Sanatarium) a niektoré epické balady, ktoré Metallica vydala neskôr. Stále sme sa pri hrávaní piesne zabávali. Pridali sme tomu nejaký ten začiatok, aby to malo nádych Metallici a s konečným výsledkom sme veľmi spokojní."

Frontman kapely Machine head, Robb Flynn, je rovnako nadchnutý: "Ako pre mladých boli Iron Maiden pre mňa obrovskými a vplyv, ktorý mali na tvorbu Machine Head bol veľmi veľký. Rozhodli sme sa nahrať verziu Hallowed Be Thy Name, pretože je to jednoducho perfektná pieseň. Vlastne, je to už klasika! Páči sa mi v nej kolísanie hlasovej linky, je to veľmi dramatické."

Kapela Trivium s hrdosťou priznáva, že ich vlastné gitarové riffy by bez vplyvu Iron Maiden vôbec neexistovali. Matt Heafy, spevák a gitarista Trivium hovorí: "Iron Maiden vytvorili niečo, čo dnes poznáme pod menom Heavy Metal. Ich vplyv je cítiť na starších, ale aj súčastných kapelách. Pre CD sme si vybrali pieseň Iron Maiden z ich prvého albumu, keďže z piesne je cítiť našu hudobnú lásku k Iron Maiden a nahrávaním piesne sme v štúdiu zažili kopec srandy. Zúčastniť sa na nahrávaní tohto CD bola pre nás obrovská česť a dúfame, že z jeho počúvania budú mať všetci aspoň taký pôžitok, ako sme mali my pri nahrávaní."

Kapela Avenged Sevenfold, ktorá vystúpi ako predskokan na koncerte v Twickenhame, sa vyjadrila, že sa cíti podstená, že sa stali súčasťou tohto projektu. "Maiden sú bezpochyby tou najlepšiou živou kapelou na svete a ich hudba je nadčasová. Toto CD dáva tiež šancu priblížiť hudbu Iron Maiden tým, ktorí ju veľmi nepoznajú."

Punková kapela Gallows sa rozhodla na CD prispieť svojou verziou piesne Wrathchild. "My v kapele sme vlastne všetci veľkými fanúšikmi Iron Maiden a pri skúšaní piesne Wrathchild sme znovu objavili hudobný rešpekt voči Iron Maiden. Niektoré riffy sú pekne rýchle a Steve Harris si definitívne zaslúži označenie basgitarovej legendy! Sme veľmi štastní, že sme boli požiadaní zúčastniť sa na tomto projekte."

Manager Rod Smallwood sa pre časopis Kerrang! vyjadril: "Iron Maiden veľmi oceňujú, že toľko kapiel sa rozhodlo obetovať svoj čas kvôli tomuto projektu. Chceli by sme im a aj časopisu Kerrang! poďakovať za prejavenú úctu. Ďakujeme!"
Zoznam piesní na CD:
01. Black Tide - Prowler
02. Metallica - Remember Tomorrow
03. Avenged Sevenfold - Flash Of The Blade
04. Glamour Of The Kill - 2 Minutes To Midnight
05. Coheed And Cambria - The Trooper
06. Devildriver - Wasted Years
07. Sign - Run To The Hills
08. Dream Theater - To Tame A Land
09. Madina Lake - Caught Somewhere In Time
10. Gallows - Wrathchild
11. Fightstar - Fear Of The Dark
12. Machine Head - Hallowed Be Thy Name
13. Trivium - Iron Maiden
14. Year Long Disaster - Running Free
15. Ghostlines - Brave New World

Iron Maiden Slovensko 2002 - 2021
Powered by Websupport